WEB SİTESİ YAPMAK | BEDAVA SİTE KUR, İNTERNET SAYFASI AÇMA, SİTE YAPMA 

Web sitesi yapmak WordPress'le çok kolay. İster bedava site kur, ister SEO uyumlu kurumsal site yap, internet sitesi ve sayfası açma konusunda tüm bilgiler. 

 

WEB SİTESİ YAPMA AŞAMALARI

Web Sitesi Yapma Aşamaları

»  »  Bu sayfa, web sitesi yapma işlemlerini aşama aşama ve resimli anlatmayı hedef alarak düzenlenmiştir.

»  »  Aşağıda bağlantıları verilen aşamaları sırasıyla okumanızı ve sırasıyla uygulamanızı tavsiye ederim. Bunu yaptığınızda, sitenizin aşama aşama oluştuğunu göreceksiniz. Gözünüz korkmasın. Parçalara ayırarak yapılırsa, çok büyük işler başarılabilir. Hiç bir büyük iş tek hamlede bitirilmemiştir. Hepsinin aşamaları vardır. Bir aşama bitirildikten sonra bir sonraki aşamaya geçilir. Her bir aşama ilerlendikçe hedefe biraz daha yaklaşılır. Ve sabırla devam edilip aşamalar bitirildiğinde hedefe ulaşılır.

»  »  Web sitesi yapma aşamaları sayfalarındaki yazılar, uygulama sırası dikkate alınarak hazırlanmıştır. Siz de sırasıyla uygularsanız, daha fazla yararlanabilirsiniz.

 

» »  İşte aşamalar:

 

.

 

.

 

 

En İyi Hosting Şirketi Hangisi?

Web Site Yapmasını Ben Nasıl Öğrendim?      

56 Comments     0 Pings

By raptımestayla Cts Ara 29th 2012 at 10:50 am  

slm

By Web Sitesi Yapmak Cts Ara 29th 2012 at 10:42 pm  

Aleykümüsselam, raptımestayla:) Siteme girip bana selam verdiğiniz için teşekkür ederim. Sitem hakkındaki yorumlarınız bana ışık tutacaktır. Yorumlarınızı da paylaşırsanız sevinirim.

By dehan Cts Ara 29th 2012 at 8:33 pm  

rd

By Web Sitesi Yapmak Cts Ara 29th 2012 at 10:52 pm  

Merhaba dehan,

‘rd’ yazarak ne demek istediğini anlayamadım ama sitem hakkındaki yorumlarını yazarsanız memnun olurum.

By sedat esen Sal Oca 1st 2013 at 2:43 am  

slmlar sitenizi okudum ama nasil site kurulur bilmiyorum

By sedat esen Sal Oca 1st 2013 at 2:35 am  

ben site kurmak istiyorum tema gif resimleri tadyo temalari sitesi nasil kurulur bilmiyorum yardimci olursaniz sevinirim

By Web Sitesi Yapmak Çar Oca 2nd 2013 at 8:31 am  

Sedat Bey,

Mail adresinize e-posta gönderilmiştir. Sorununuzun çözümü için e-posta adresinizi kontrol edebilirsiniz

By sedat esen Sal Oca 1st 2013 at 2:38 am  

tema gif resimler sitesi kurmak istiyorumnasil kurulur bilmiyorum lütfen yardimci olurmusunuz

By alican Cum Oca 11th 2013 at 8:27 pm  

Web sitesi kurmak istiyorum nasıl kurulur.İçerikler nasıl hazırlanır.İlk adımdan ve son adıma kadar neler yapabilirim.Windows 7 Windows xp gibi sistemlerde Linux sistemlerde neye göre host almalıyım.Her konu hakkında portal,film,medya,müzik sitesi gibi her konu içerikli bir site nasıl kurabilirim. Yardımcı olursanız bu konuda çok memnun olurum.Şimdiden emekleriniz için teşekkur ederim.

By Web Sitesi Yapmak Cts Oca 12th 2013 at 10:24 pm  

Merhaba Alican Bey,

Öncelikle teşekkür ederim. Siz, ne yapacağınıza karar vermekle en önemli aşamayı geçmiş durumdasınız. Sorularınıza kısaca şöyle cevap verebilirim.
1- Eğer WordPress ve Joomla gibi ücretsiz içerik yönetim sistemleri kurarak site kurmayı planlıyorsanız, Linux web hosting almalısınız.
2- Sitenizin konusu seçeceğiniz tema ile ilgilidir. Yapmak istediğiniz siteye uygun tema yüklediğinizde istediğiniz tarzda site yapabilirsiniz. İster portal, ister e-ticaret sitesi vs. her türlü site kurabilirsiniz.
3- Domainname (alan adı) alma ve hosting alma ile ilgili olarak ‘Arvixe’den domainname ve hosting almak’ başlıklı sayfamızı inceleyebilirsiniz.
4- Sitenizin içeriğini nasıl oluşturacağınıza dair ise “Web Sitesi Kurma Rehberi” adlı ürünü alabilirsiniz. Bu ürünü satın almak istediğinizde, ürünün kendi sitesindeki yönlendirmeleri takip etmeniz yeterli olacaktır. Ödemeyi kredi kartı ile yaptığınızda, e-posta adresinize hemen bir bağlantı geliyor. Gelen bağlantıdan e-kitabı kendi bilgisayarınıza indiriyorsunuz. Ayrıca, bir de şifre geliyor. Bu şifre ile bu e-kitabı açabiliyorsunuz ve konulara ilişkin çok güzel ve ayrıntılı videolara ulaşabiliyorsunuz.
Buralardan alacağınız bilgilerle istediğiniz siteleri kurabilirsiniz. Yeter ki vazgeçmeyin ve sabırla devam edin. Kolay gelsin.

By ramazan erdogan Paz Oca 13th 2013 at 10:53 am  

lütfen bana wolfteam sitesi acın cokk önemliliii
msj bekliyom

By Web Sitesi Yapmak Pts Oca 14th 2013 at 10:59 am  

Merhaba Ramazan Bey,

Wolfteam gibi bir oyun sitesi yapmak ile başka bir konuda bir site yapmak, temelde aynıdır. Yeterki, web sitesi yapmayı ya da kurmayı genel olarak bir kere öğrenin, ondan sonra istediğiniz kadar ve istediğiniz konularla ilgili siteler yapabilirsiniz.

Web sitesi yaparken;

1- Amacınızı belirlemeniz ilk ve en önemli aşamadır. Amacınıza uygun site adı bulmalısınız ve diğer hazırlıkları yapmalısınız. Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.
2- Bulduğunuz site adını kendi adınıza kaydettirmelisiniz yani, site adı ya da domainname almalısınız. Tabii, sitenizin internette yayınlanabilmesi için uygun bir web hosting paketi almalısınız. Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.
3- Şimdi sıra, siteniz için veri tabanı oluşturma ve WordPress gibi bir ücretsiz içerik yönetim sistemi kurmanın zamanı gelmiştir. Bunuda kurduktan sonra, sitenizin amacına uygun tema seçilmeli ve sitenizin içeriği oluşturulmalıdır. Bu konularda, sizin ihtiyacınız olan bilgileri elde etmek için “Web Sitesi Kurma Rehberi” adlı ürünü almanızı tavsiye ederim. Bu ürünle birlikte, site kurma konusunda her türlü bilgi alabileceğiniz gibi onun dışında sitenize SEO yapmak, internetten para kazanmak gibi pek çok konuda da bilgi alabileceksiniz. Konular, hem yazılı ve hem de videolu olarak, çok anlaşılır bir şekilde anlatılmıştır. Bu siteden ve bağlantısını verdiğim “Web Sitesi Kurma Rehberi” adlı üründen alacağınız bilgilerle istediğiniz siteleri yapabilirsiniz.

Kolay gelsin…

By ömer erdogan Paz Oca 13th 2013 at 10:54 am  

bana wolfteam sitesi acın cokk önemli lüten nolurrr

By Web Sitesi Yapmak Pts Oca 14th 2013 at 11:03 am  

Merhaba Ömer Bey,

Ramazan bey’in isteği ile sizin isteğiniz aynı yönde olduğundan onun için yazdığım cevaba bakabilirsiniz.

Kolay gelsin.

By Ata İnce Çar Oca 16th 2013 at 2:24 pm  

Merhaba Halil Bey,

Öncelikle siteniz konusunda sizi tebrik ediyorum.
İkinci olarak ise yazılarınızı okudum ve çoğunlukla bir ürün almamız gerekiyor ve sitenizde bir şeyi bulamadım ben site yapmak derken dreamweaver gibi programlarda sitenin kategorilerini yapmayı veya siteye banner gibi görsellikler katmayı öğrenmek istiyordum.

Bana dönerseniz çok sevinirim.

By Web Sitesi Yapmak Çar Oca 16th 2013 at 4:47 pm  

Merhaba Ata Bey,

Ben de sizlere çok teşekkür ederek başlamak istiyorum. Web sitesi yapmanın çok değişik yolları vardır. Bazı kişiler, bu işin derinliklerine iner ve kodlama ve tasarım yapma konularını öğrendikten sonra site yapar. Bu yol, ciddi, uzun ve pahalı bir eğitimi gerektirir. Bununla birlikte, bu yolla web sitesi kurma konusuna tam hakimiyet mümkün olabilir. Ancak, bazı kişiler ise kodlama işine girmeden wordpress ve joomla gibi ücretsiz ve hazır sistemlerle site kurarlar. Ben, bu sitemde bu ikinci gruptakiler için bilgiler vermekteyim. Dreamweaver ve buna benzer proğramları öğrenerek site yapmak, yukarıda bahsettiğim birinci gruba girmektedir. Bu konular, bu sitenin konusu değildir. İnternette bu konularla ilgili siteler bulabilirsin.

Eğer, site kurma işini kendine meslek edinecek kadar ileri derecede öğrenme derdinde değil isen, benim bu sitede bahsettiğim yolla da kendine istediğin kadar, istediğin konuda siteler kurabilirsin. Bahsettiğin, kategorilere ayırmak, banner gibi görsellikler katmak ve buna benzer pek çok işlem, bahsettiğim yolda da mevcuttur. Seçim sizin.

Şu açıklamaları da eklemekte fayda görüyorum. Web sitenizi hangi yolla oluşturursanız oluşturun, ilk iki aşama aynıdır. Yani, benim sitemde bahsettiğim “Plan ve Hazırlık Yapmak” aşaması ile “Domain name (Alan adı) ve web hosting (site barındırma) hizmeti almak” aşaması aynıdır. Onun için, örnek olması açısından, Arvixe firmasından domainname ve web hosting almanın nasıl olacağına dair sitemde bir sayfa oluşturdum. Bu sayfaya ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sitemde sık sık bahsettiğim ürün ise, yukarıda ikinci yol olarak kısaca bahsettiğim wordpress ve joomla gibi ücretsiz sistemlerle site nasıl kurulacağını anlatıyor. Ben bu üründen, site yapmayı öğrendim ve bu siteyi de bu üründen aldığım bilgilerle yapabildim. Gördüğünüz gibi, dışarıdan bakılınca kodlama yaparak yapılan sitelerden hiçbir eksiği yok. Bu ürünün adı, “Web Sitesi Kurma Rehberi”dir. İncelemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Hayal ettiğinizden daha güzel siteler yapmanız dileklerimle…

Hoşça kalın 🙂

By fatma Çar Şub 20th 2013 at 2:44 pm  

mrhb ben site kurmak istiyrum ama hic bir sey anlamadim ltfen bana yardimci olun isim icin cok onemli simdiden tskrler

By Web Sitesi Yapmak Çar Şub 20th 2013 at 11:27 pm  

Merhaba Fatma Hanım,

Bu sitede yazılanları okuyup uygulayabilirseniz, siz de web siteleri yapacak duruma gelirsiniz. Mümkün olduğu oranda, yazdıklarımı sade ve ayrıntılı yazmaya çalıştım ama daha yazmam gereken çok şey var. Bu itibarla, her şeyi bir arada bulabilmek ve buna ek olarak konuların videolarla anlatımına kavuşmak istiyorsan, yazılarımda sık sık sözünü ettiğim eseri yani “Web Sitesi Kurma Rehberi” adlı eseri almanızı tavsiye ederim. Kendi kendinize web sitesi yapmayı öğrenmek istiyorsanız, bu eser çok işinize yarayacaktır. Ancak, dilerseniz sitenizi başkalarına da yaptırabilirsiniz. Yine de, bu site, işiniz için kullanacağınız aktif bir site olacaksa, site yapmayı öğrenmeniz ve siteyi kendiniz yapabilmeniz çok güzel olacaktır. Sitenizde, istediğiniz zaman istediğiniz değişiklikleri yapabileceksiniz. Bu şekilde, sitenizde bir değişiklik yapılacağı zaman başkasına ihtiyacınız olmayacaktır. Yani, sitenizin her türlü kontrolü sizin elinizde olacaktır.

Eğer site yapmayı öğrenmek için zaman ayıramayacak durumda iseniz, bağlantısını vereceğim şu siteyi inceleyebilirsiniz. Bu site, sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacağınız bir site yapmanıza yardımcı olacaktır. Sitenin adı, http://www.sitesihirbazi.com‘dur. Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Eğer site sihirbazı ile bile uğraşmadan web sitesi yaptırmak isterseniz, bu siteyi inceleyebilirsiniz. Bu site de çok profesyonel çalışmaktadır. Şimdi buraya tıklayabilirsiniz.

Yine de işinizi halledemezseniz, admin-ehelilay@websitesiyapmak.net adresinden bana e-posta yazabilirsiniz.

By yakup Sal Şub 26th 2013 at 9:02 pm  

slm arkadaşlar ben vep sitesı kurmak istıyom yardımcı olursanız sevınırım

By haci Çar Şub 27th 2013 at 7:30 pm  

mrb lar güzel bilgiler paylaşmışınız ama ben nerden nasıl site kurup nasıl para kazanacağımı tam olarak anlayamadım bana ne şekilde yardım edebilirsiniz.ilginiz için teşekkrler

By Web Sitesi Yapmak Çar Şub 27th 2013 at 11:36 pm  

Merhaba Hacı Bey,

Öncelikle, sitemi ziyaret edip düşüncelerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Sonrasında, site yapmaya nereden başlayacağınıza ve nasıl para kazanacağınıza ilişkin sorularınıza gelecek olursak; bu konuların cevabı, haliyle çok uzun olacaktır. Bunun için, ben burada, başvurabileceğiniz kaynaklardan bahsetmek istiyorum. İnternetten para kazanmanın pek çok yolu vardır. Ancak, benim şu ana kadar tesbit ettiğim en iyi, en kârlı ve en kalıcı yollardan birisi, satış ortaklığı sistemiyle para kazanmaktır. Satış ortaklığı sistemiyle para kazanmanın en etkili yolu ise web sitesi yaparak bu sistemi uygulamaktır. Bunun için web sitesi yapmayı öğrenmek ile internetten para kazanmak arasında güçlü bir ilişki vardır. İnternetten para kazanma yollarını ayrıntılı olarak açıklamaya başladığım sitemin adı, http://www.nettengelenpara.com dur.

Bu ön bilgilerden sonra, sorularınızı maddeler halinde cevaplayacak olursak;

1- Web sitesi yapmaya nereden başlayabilirsiniz?
Bu sitedeki web sitesi yapma aşamaları sayfasından okumaya başlayabilirsiniz. Buradan genel olarak bilgi alabilirsiniz ve Arvixe den domaininizi ve web hosting hizmetinizi alarak sitenizin temellerini atmış olursunuz. Sonrasında, WordPress adlı proğramı kurup sitenizi oluşturmaya başlayabilirsiniz. Tabii, bu konuları ayrıntılı ve videolarla öğrenebilmek için benim yaptığım gibi, Web Sitesi Kurma Rehberi adlı dijital eseri alıp bu eserde anlatılanları adım adım uyguladığınızda, adımları bitirdiğinizde sitenizin yapılmış olduğunu göreceksiniz.

2- Peki sitenizin konusu ne hakkında olmalıdır?
Amacınız ne ise sitenizin konusunu ona göre seçmelisiniz. Eğer amacınız internetten para kazanmak ise öncelikle xticaret gibi satış ortaklığı işi yapan bir siteye üye olmalısınız ve sonrasında bu sitedeki ürün gruplarından tanıtımını yapabileceğiniz bir grup seçmelisiniz ve buna uygun bir site yapmalısınız. Yani, sitenizin konusunu, satış ortağı olacağınız ürün ya da ürün grubuna göre belirlemelisiniz.

3- Peki adı geçen satış ortaklığı sistemini nasıl daha ayrıntılı öğrenebilirsiniz?
Bunu öğrenebileceğiniz benim bildiğim en iyi ürün, GooMass adındaki üründür. Bu ürün, bence bu konudaki en dolu ve en kaliteli üründür.

Elbetteki internetten para kazanmanın yolları, satış ortaklığı ile sınırlı değildir. Ancak, web sitesi öğrenmeyle internetten para kazanamanın en bağlantılı olduğu yöntemlerden biri bu olduğu için burada buna değindim. Satış ortaklığı sistemi ve diğer yöntemlerle ilgili ayrıntılı bilgileri paylaşmaya çalıştığım diğer sitemi(http://www.nettengelenpara.com) inceleyebilirsiniz. (Not: Bağlantılara tıklayarak ilgili sitelere ulaşabilirsiniz.)

By emre Sal Nis 9th 2013 at 8:23 am  

emre

olsunnn

By murat Sal Tem 9th 2013 at 6:15 am  

Bu sahypada balchylar hakynda aydyp gechyar.

By Myrat Sal Tem 9th 2013 at 6:26 am  

Turkmen telekechilere we Turk telekechilere sonsuz salamlarymy yollayaryn. GALKYNYS EYYAMYNYN ONUMİ.

By Mehmet Ali Cts Tem 20th 2013 at 11:05 am  

Olum actim sitemi gelen gelsin

By Berkelk65 Çar Eki 23rd 2013 at 2:09 pm  

Admin, teşekkürler bu yararlı bilgiler için…

By Web Sitesi Yapmak Pts Eki 28th 2013 at 11:54 am  

Merhaba Berke Bey,

Ben de teşekkür ederim. Sizlere faydalı olabiliyorsam ne mutlu bana.

By tolga Paz Kas 3rd 2013 at 5:49 pm  

1.aşama ve 2.aşama çalışmıyor.

By Web Sitesi Yapmak Pts Kas 4th 2013 at 5:05 pm  

Merhaba Tolga Bey,

Beni uyararak bana ışık tuttuğunuz için size çok teşekkür ederim. Bağlantıları tekrar güncelledim. Artık sorunsuz çalışmaları gerekiyor. Yaptığım değişikliklerden sonra bağlantılarda yapılması gereken güncellemeleri bazen unutuyorum. Uyardığınız için tekrar teşekkür ederim.

Çalışmalarınızda başarılar dilerim. Size daha faydalı bir site oluşturabilmem için beni böyle uyarırsanız çok memnun olurum. Sadece bana değil, asıl bu siteden faydalanmak isteyen kişilere de iyilik yaptığınızı düşünürsek, bu tür uyarıların değeri daha iyi anlaşılacaktır.

Selam ve saygılarımla…

By ceyhun Çar Kas 20th 2013 at 7:57 am  

Selamin aleykum. Oncelikle siten cok guzel allah razi olsun yardimci olmak icin baya caba sarfetmissin bi sorum olucak ben programlamaya cok merakliyim c++ suan bunu ogreniyorum ama internet sitesi acmak icin hangi dili ogrenmem gerekiyo yardim ederseniz cok sevinirim…

By Web Sitesi Yapmak Pts Kas 25th 2013 at 3:44 pm  

Aleykümüsselam Ceyhun Bey,

Allah sizden de razı olsun. Ayrıca, sitemdeki yazıları okuyup da sizin gibi yorum yaparak duasını bana ve diğer okuyucular ulaştırmasa da içinden de olsa dua eden herkesten de Allah razı olsun.

Sorularınıza gelince;

Ben, bu sitemde hazır programları ve şablonları kullanarak nasıl site kurulabileceğini öğretiyorum. Sizin bahsettiğiniz programlar konusunda ayrıntılı bilgim olmadığı için sizi yanlış yönlendirmek istemiyorum. Ancak, internette bir araştırma yaparsanız istediğiniz türden bilgiler veren siteler mutlaka bulabilirsiniz.

Düşüncelerinizi paylaştığınız için tekrar teşekkür ederim.

By cengiz Paz Şub 23rd 2014 at 4:32 pm  

Abi o kitabı almak için telefonumu sattım. İnşallah işe yarar.

By Web Sitesi Yapmak Pts Mar 10th 2014 at 7:44 pm  

Merhaba Cengiz Bey kardeşim,

Eğer o eserin içindeki belgelerde ve videolarda anlatılanları iyi uygularsan, hem web sitesi yapmasını ve hem de internetten para kazanmasını öğrenirsin. Böylelikle kazanacağın paralar ile daha iyi bir telefon alabilirsin. Okul paranı rahatlıkla çıkarabilirsin. Her şey senin gayretine ve sabrına bağlı.

Açık yüreklilikle yorumunuzu burada paylaştığınız için teşekkür ederim.

By ramazan Sal Nis 29th 2014 at 3:00 pm  

yapamıyorum çok zor

By Web Sitesi Yapmak Çar May 7th 2014 at 7:53 am  

Merhaba Ramazan Bey,

Bir şeyi yapabilmek için, öncelikle inanmak gereklidir. Yapabileceğinize inanırsanız yapabilirsiniz.
Şunu bilin ki, bu siteyi ben yapmaya başlamadan önce aynı sizin gibi internet sitelerini araştırıyordum ve acaba
ben de bir gün böyle siteler yapabilir miyim diye düşünüyordum. Sonunda, Web Sitesi Kurma Rehberi adlı ürünle karşılaşınca biraz ümitlendim.
Daha sonra, Serdar Beye yazdığım bir e-posta sonrasında, ümidim biraz daha arttı ve bahsettiğim ürünü aldım ve oradaki anlatılanları adım adım uyguladım ve gördüğünüz gibi bu ilk sitemle huzurlarınızdayım.

Siz de yapabilirsiniz, biraz sabır ve biraz emekten sonra yapılamayacak bir şey değil.

By cemyılmaz Sal Nis 29th 2014 at 3:02 pm  

sitenizi çok begendim

By ramazan Sal Nis 29th 2014 at 3:07 pm  

site ben kuramıyom bare siz bana kurun

By mustafa Pts Haz 23rd 2014 at 2:20 pm  

Reklam amaçlı işim ile ilgili reklam vermek istiyorum.

By Web Sitesi Yapmak Sal Haz 24th 2014 at 2:19 pm  

Merhaba Mustafa Bey,

Bu sitede reklam iki (2) şekilde verilebilmektedir. Birisi, yanlarda ve sayfa içlerinde görebileceğiniz grafik reklamlar (resimli reklamlar) şeklindedir. Buna banner reklam de da denir.

Diğeri ise “Site Tanıtımı” sayfası altında, sitenizi tanıtabileceğiniz bir yazı ve yazınızın içerisine yerleştirebileceğiniz bir resimli reklam ve toplam üç (3) link (bağlantı) verebileceğiniz reklam şeklindedir.

Siz hangi reklam türünü tercih ettiğinizi bize iletirseniz, size ona göre yardımcı oluruz. “İletişim” sayfasından direk bize yazabilirsiniz.

By Mehmet Emin Çar Tem 9th 2014 at 11:04 am  

Meehabalar benim amacım şu sitenin hemen hemen aynısını yapmak ama herhangi bir bilgim yok bana yardımcı olursanız çok sevinirim.
Teşekkürler 🙂

By Mehmet Emin Çar Tem 9th 2014 at 11:06 am  

Merhabalar az önceki yazdığım mesajda internet sitesini koymamışım benim öncelikli hedefim şu http://www.musullu.com/ internet adresinin hemen hemen aynısını kurmak bana yardımcı olursanız sevinirim.
Teşekkürler.

By Web Sitesi Yapmak Çar Tem 9th 2014 at 1:41 pm  

Merhaba Mehmet Emin Bey,

Sitemdeki aşamaları sırasıyla takip ederek wordpress sistemini kurmuş olacaksınız. Bundan sonrası, istediğiniz alana göre tema seçmekle ve eklentilerle ilgili. WordPress ile birlikte en yaygın kullanılan e-ticaret eklentilerden biri, “wp e-commerce” adındaki eklentidir. Bahsettiğiniz siteye benzer bir siteyi, ücretsiz verilen bir tema ile yapmanız pek mümkün değil. Bunun için “WP e-Commerce” eklentisini destekleyen profesyonel bir e-ticaret site teması almanız gerekiyor. Böyle bir tema alabileceğiniz sitelerden biri,themeforest.net adlı sitedir. Bu sitede “eCommerce” sayfasının altında “WP e-Commerce” bölümü var. Bu bölümdeki temalar, wp e-commerce eklentisi ile uyumlu temalardır. Bunlardan birini seçebilirsiniz. Aldığınız bu temayı sitenize kurup etkinleştirdikten sonra, “wp e-commerce” eklentisini de kurup gerekli ayarlarını yaparak bahsettiğiniz şekilde bir site kurabilirsiniz. Genel yol haritası böyle.

Kolay gelsin.

By Alparslan Cum Ağu 22nd 2014 at 8:56 pm  

By yusuf Pts Ara 1st 2014 at 2:48 pm  

slm kardes ben web sayfasi yapiminda ugrasiyorum ve sayfalarimi gelistirmek istiyorum bunun icin ayni facebook daki sohbet paneli gibi birseyler yapmak istiyorum ve bunun icin cok arastirdim iki uc sey buldum ama onlarda yayimdan kaldirilmis bana onere bilecegin bir sayfa yada program varmidir cevabini bekliyorum…

By Web Sitesi Yapmak Cum Ara 5th 2014 at 4:05 pm  

Aleykümüsselam Yusuf Bey kardeş,

Bahsettiğiniz gibi, facebook daki sohbet paneli gibi bir şeylerin nasıl yapıldığını şuan itibariyle bilmiyorum. Öğrendiğimde buradan paylaşacağım gibi e-posta adresinize de ayrıca gönderirim. InstaBuilder denen bir WordPress eklentisi var. Sayfa yapmayla ilgili pek çok seçenek sunuyor. İncelemenizi tavsiye ederim. Belki sizin istediğiniz bir şeyler vardır.

Bu arada, ilginiz için teşekkür ederim.

By Aleyküm Vesselam Alper Efendi Cum Oca 23rd 2015 at 12:56 pm  

Ya Ben Beceremiyorum. Bunun Programı Yokmu. Yada Bedava .com lu Site Kurabileceğim Bir İnternet Sitesi Yokmu?

By hayati Pts Şub 16th 2015 at 8:38 am  

olmuyo

By büşra Per May 14th 2015 at 12:23 am  

Merhabalar sitenizi çok beğendim. Çok güzel bilgiler var. Hepsini güzelce okuduktan snra yapılamıycak bir tarafı yok diye düşünüyorum. Şimdi benim sorum diyelim bi site kurduk bundan nasıl para kazanıyoruz sitenin neyine para veriyolar bunu söylerseniz sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim. Rabbim yar ve yardımcınız olsun.

By Samet Paz Eyl 20th 2015 at 10:21 pm  

Merhaba Sizi takip ediyorum ben kendi capımda bir site temeli attım domain falan barındırma alıcam fakat söle bisi var video sitesi oluşturmak istiyorum domaini barındırmayı aldıktan sonra video yükleyebilecekmiyim veri tabanındanmı yüklicem yardımcı olursanınız sevinirim

Cevabı mail üzerinden yazmanız cok makbule gecer iyi paylaşımlar.

By Web Sitesi Yapmak Pts Eyl 21st 2015 at 11:18 am  

Merhaba Samet Bey,

Ayrıntılı bir cevap hazırlayıp email adresinize gönderdim.
İnşallah, video sitenizi yapabildiğinize dair güzel haberlerini alırız.

By Nurettin Pts Şub 29th 2016 at 1:09 pm  

Selamun Aleyküm, 21 yaşında bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim, temel düzeyde java, c, c++ biliyorum. Bilgisayarla çok haşır neşirim. Tabi bir şeyler yapabilecek deneyime henüz sahip değilim. Web tasarım konusunda az çok bir şeyler bilmek istiyorum. Sitenizi arama yaparken buldum. Yazılarınızdan dolayı teşekkür ederim. Bana yol gösterecek yazılarınız var. Saygılarımla, kolay gelsin.

By Web Sitesi Yapmak Pts Şub 29th 2016 at 5:06 pm  

Nurettin kardeşim, güzel düşüncelerini paylaştığın için çok teşekkür ederim. Senin gibi genç kardeşlerime ve kendi çabalarıyla web sitesi yapmak isteyenler ufak bir ışık tutabiliyorsam ne mutlu bana 🙂 İnşaAllah zamanım oldukça yazı yazmaya devam edeceğim.

By Hakan Yılmaz Cum Eyl 23rd 2016 at 4:02 pm  

Bende site kurmak istiyorum yardımcı olur musunuz

By Web Sitesi Yapmak Çar Eyl 28th 2016 at 8:33 pm  

Merhaba Hakan bey,

Ne tür bir yardım istiyorsunuz?

Site kurmak isteyenlere yardımcı olmak amacıyla bu siteyi yaptım. Bilgi ve tecrübelerimi paylaşmaya çalışıyorum.

Özellikle bir talebiniz varsa İletişim sayfasından bana yazabilirsiniz.

By tuncay yılmaz Sal Kas 29th 2016 at 8:09 pm  

merhaba kolay gelsin bende sitenizin yardımıyla site kurmaya karar verdim ve ilk sitemi sizin sayenizde kuracağım allah nasip ederse yapmak gereken ilk nedir . nasıl bir yol izlenmelidir.

By Web Sitesi Yapmak Çar Kas 30th 2016 at 1:36 pm  

Site yapmanın ana 4 aşaması var diyebiliriz.

1- Domain (alanadı) almalısınız.
2- Hosting hizmeti almalısınız.
3- WordPress gibi hazır bir yazılımı kurmalısınız. (Bu konuda başka seçeneklerde var tabii)
4- Sitenize içerik ekleyeceksiniz. (Yazı, resim, video vs.)

Bunların yanında, site için güvenlik konuları ve SEO konuları da önemli.

Yukarıda yazdığım aşamalarla ilgili bu sitede yeterince bilgi bulunmaktadır. Sırasıyla, http://www.websitesiyapmak.net/web-sitesi-yapma-asamalari/ sayfalarını okuyup uygulayabilirsiniz.

Sonrasında da http://www.websitesiyapmak.net/wordpress/ sayfasında bağlantıları verilen videoları seyrederek sitenizin içeriğini nasıl oluşturabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Bunları yaptığınızda sitenizi yapmış olursunuz.

Leave a Reply

Allowed XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>