DOMAIN NAME

 

»  »  Bu bölümde, bir web sitesi yapmak için olması zorunlu olan ve Türkçe’ye “Alan Adı ya da Saha Adı” diye çevrilen “Domain Name” hakkında bilgiler bulabileceksiniz.  Öncelikle, bunun ne olduğu hakkında bilgiler verilmiştir. Daha sonra, alan adının bazı özellikler baz alınarak yapılan sınflandırmalarına -çeşitlerine- değinilmiş, alan adı uzantıları ile ilgili bilgiler verilmiş, bu uzantıların ne anlama geldiğinden bahsedilmiştir. Diğer bir konu ise, DNS (Domain Name System –  Alan Adı Sistemi) hakkında ayrıntılı bilgileri içermektedir. Ayrıca, Domain Name (Alan Adı) Hukuku başlığı altında, alan adı ile ilgili çıkabilecek hukuki problemler ve bu tür problemlerin çözümleri hakkında bilgi verilmiştir. Aşağıdaki başlıklara tıklayarak ilgili sayfalara ulaşabilirsiniz.

.

.

 

En İyi Hosting Şirketi Hangisi?

Web Site Yapmasını Ben Nasıl Öğrendim?

 

DOMAIN NAME” üzerine 5 yorum

    • Evelyn Jeanne Shaw, thank you very much. I am glad to you love my site. Yes, you may suggest me get an rss feed. Can you write my email adress, “admin-ehalilay@websitesiyapmak.net” ?

      Yours very truly,

    • Ender BARAN Bey,

      Yorumunuzu, konumuzla çok ilşkilendiremedim. Zannediyorum yanlış yere gönderdiniz. Sağlık olsun, yine de sitemizi ziyaret ettiğiniz anlamına gelir. Bunun için teşekkür ederim.

Yorum yapın

Yeni Yazılarımız İçin Kaydolun!